Co należy przygotować w celu wynajmu samochodu?

Wybrałeś wypożyczalnię samochodów i wybierasz się w umówione miejsce, aby odebrać swoje auto. Musisz się odpowiednio przygotować do zawarcia umowy z firmą. Co powinieneś mieć ze sobą? Przede wszystkim, chyba nikt nie ma wątpliwości, że dokumentem, który musi posiadać nie tylko wynajmujący, ale i każdy inny kierowca, jest prawo jazdy. Zwróć uwagę na to, czy w regulaminie firmy, na którą postawiłeś, nie ma wymagań dotyczących wieku osoby korzystającej z usług wypożyczalni aut i okresu posiadania uprawnień. Niektóre bowiem podpisują umowy jedynie z kierowcami z minimum rocznym doświadczeniem na drodze.

Czy potrzebne są dodatkowe dokumenty?

droga

Na sfinalizowanie umowy dotyczącej wynajęcia samochodu zabierz ze sobą także dowód osobisty. Będzie stanowił dodatkowe potwierdzenie Twojej tożsamości. Co zrobić, jeśli pochodzisz spoza Polski i nie posiadasz dowodu? Nie będziesz miał kłopotu z wypożyczeniem, okazując przedstawicielowi firmy swój paszport. Są to zwykle, obok prawa jazdy, niezbędne dokumenty, które wymagane są do podpisania umowy dotyczącej wypożyczenia samochodu.

Czy musisz mieć ze sobą pieniądze?

Środek wynajętego auta

W większości miejsc opłata za wypożyczenie samochodu pobierana jest z góry. Dlatego odbierając go, miej przy sobie kartę kredytową lub debetową. Będziesz mógł szybko i bezgotówkowo dokonać rozliczenia za świadczone przez firmę usługi. Alternatywę stanowi przygotowanie odpowiedniej sumę pieniędzy, które przekażesz przedstawicielowi wypożyczalni aut.

Podsumujmy wszystkie informacje

Kierowca podczas jazdy

Wynajem aut wymaga sporządzenia niezbędnego protokołu. Do jego podpisania będzie Ci potrzebne:

  • prawo jazdy,
  • dowód osobisty (obywatele Polski),
  • paszport (obywatele innych krajów).

Nie zapomnij także o gotówce lub karcie, którymi zapłacisz za usługę.

Razem z przedstawicielem wypożyczalni samochodów dokonaj dokładnych oględzin auta, aby potwierdzić jego odpowiedni stan techniczny. Przeczytaj regulamin i zapytaj o wszelkie kwestie, które budzą Twoje wątpliwości. Zadbaj także o bezpieczeństwo przekazanych ci dokumentów i kluczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.