Awaria wynajętego samochodu, co zrobić?

Wynajem samochodu w Katowicach jest dość popularny. Kierowcy mają do wyboru między innymi: wypożyczalnie aut osobowych, wypożyczalnie busów. Firmy decydują się często na długoterminowy wynajem samochodów, który zwykle wiąże się z atrakcyjnymi cenami. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, nie jesteś nigdy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą wystąpić na drodze. Codziennie dochodzi na nich do kolizji, a nawet najlepszemu kierowcy zdarza się zarysować auto.

Dokonując wyboru spomiędzy wypożyczalni samochodów na Śląsku, warto zawsze brać pod uwagę najlepsze, sprawdzone firmy. Wówczas będziesz mógł spokojnie wybrać się w drogę autem, które będzie w doskonałym stanie technicznym, a jego wyposażenie pozwoli Ci odpowiednio zareagować podczas nagłych zdarzeń.

Jak się zachować, gdy dojdzie do wypadku nie z Twojej winy?

wnętrze wypożyczonego auta

Nie masz wpływu na sposób jazdy innych kierowców. Może zdarzyć się sytuacja, gdy spowodują oni wypadek z Twoim udziałem. Wówczas musisz poinformować o tym wynajmującego oraz wezwać na miejsce kolizji policję. Ustali ona sprawcę wypadku oraz sporządzi odpowiednią notatkę. Często wypożyczalnie samochodów także wymagają takiej notatki z opisem sytuacji od osób korzystających z ich usług. Auta, którymi dysponują,, są ubezpieczone.
Jeśli potwierdzi się wina wskazanej osoby, wówczas możesz uzyskać samochód zastępczy z OC sprawcy. Także wypożyczalnie aut dbają o to, żeby zapewnić swojemu klientowi na czas naprawy inny samochód.

Spowodowałeś kolizję, co teraz?

koło auta

Jeśli Ty jesteś sprawcą wypadku, bo i tak może się niestety zdarzyć, również postępuj jak w powyższej sytuacji. Konsekwencje możesz znacząco zminimalizować, wykupując podczas wypożyczania auta ubezpieczenie NWW. Warto o nie zadbać, zapewniając sobie pełen komfort jazdy.

Samochód nagle uległ awarii

Samochody podczas jazdy

Odbierając samochód z wypożyczalni, zawsze potwierdzany jest jego dobry stan techniczny. Awarie zdarzają się jednak każdemu. Niezależnie od tego, czy wybrałeś wynajem długoterminowy, czy korzystasz z wypożyczalni samochodów jedynie przez kilka dni, zgłoś awarię firmie, z którą zawarłeś umowę. Nie dokonuj napraw na własną rękę. Pracownicy wypożyczalni z pewnością poinstruują Cię, jak powinieneś się zachować.

Pamiętaj o kilku zasadach

Samochód podczas jazdy

Niezależnie od okoliczności, w których dojdzie do awarii czy uszkodzenia samochodu, zawsze musisz o zaistniałym fakcie niezwłocznie poinformować wypożyczalnię aut. Dokładnie sprawdzaj stan pojazdu podczas zawierania umowy i przede wszystkim przeczytaj regulamin udzielanych przez firmę usług. Tam znajdziesz wyjaśnienie wielu kwestii, które mogą budzić Twoje wątpliwości.

Wypożyczalnie samochodów w Katowicach proponują swoim klientom różne oferty. Decydując się TORCAR, możesz być pewien, że w każdej sytuacji uzyskasz odpowiednią pomoc ze strony firmy. Będziesz mógł poczuć się bezpiecznie i komfortowo podróżując jej samochodem. Szczegółowych informacji związanych z ofertą szukaj na stronie http://torcar24.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.